ارز دیجیتال اتریم

ارز دیجیتال اتریم می تواند در دنیای رمز ارز ها از ارزش خاصی برخوردار باشد. این ارز یک ارز غیر متمرکز است واز این جهت بسیار مورد توجه قرار گرفته. اما ارز غیر مترمکز چیست و چه ویژگی دارد؟ برای اینکه بهئ این سوال پاسخ دهیم باید ابتدا بگووییم که رمز ارز یا Cryptocurrency یکی از گونه‌های ارز مجازی است که از فناوری رمزنگاری در طراحی آن استفاده شده و معمولاً به صورت نامتمرکز اداره می‌شود.

هم اکنون که با ارز دیجیتال اتریم و غیر متمرکز بودن آن آشنا شدید زمان آن فرا رسیده است که بدانیم غیر متمرکز بودن به چه معنی می باشد. غیرمتمرکز بودن اتریم یعنی این سیستم به‌تنهایی متعلق به هیچ‌کس نیست و آن را یک یا چند شخص خاص کنترل نمی‌کنند. همه می‌توانند مالک این شبکه باشند و همه می‌توانند در کنترل آن نقش داشته باشند.

اما بلاک چین چیست؟ بلاک چین در واقع یک سیستم به اشتراک گذاری اطلاعات است که تفاوت آن با یقیه شبکه ها این است که این اطلاعات در آن واحد در اختیار همه قرار می گیرد، و با استفاده از رمزنگاری و توزیع داده‌ها، امکان هک، حذف و دستکاری اطلاعات ثبت‌شده، تقریباً از بین می‌رود. ارز دیجیتال اتریم هم یکی ازارز هایی است که از این سیستم پیروی می کند و بر این پایه استئار می باشد.

چگونه ارز دیجیتال اتریم را تهیه کنیم؟

خرید ارز دیجیتال اتریم در بازار های آنلاین نیازمند طی کردن مراحل قانونی ایجاد حساب کاربری و تائید هویت فردی است. پس از انجام مراحل در نظر گرفته‌شده برای احراز هویت می‌توانید با اقدام به شارژ حساب کاربری ایجادشده، مراحل ثبت درخواست برای خرید و یا فروش اتریم را انجام دهید.

شباهت ارز دیجیتال اتریم با بیت کوین

ارز دیجیتال اتریم یک فناوری مشابه با رمزارز بیت کوین است، با این تفاوت که دارای قابلیت‌های پیشرفته‌تری در فرآیند کنترل، استخراج و مبادله است. رمزارز اتریم دارای شبکه‌ای کامل، زبان برنامه‌نویسی و سیستم پرداخت مختص به خود است. همچنین کاربران قادرند که برنامه‌های غیرمتمرکز را بر روی بلاک چین اتریم، با دسترسی کامل ایجاد کنند. بدین معنا که برنامه‌های مورداستفاده می‌توانند ایده‌هایی کاملاً جدید و یا یک بازسازی مجدد و غیرمتمرکز از طرح‌های موجود باشد.

ارز دیجینتال چیست ؟

رمزارز (یا رمزپول، یا ارز رمزپایه) گونه‌ای پول دیجیتال است که در آن تولید واحد پول و تأیید اصالت تراکنش پول با استفاده از الگوریتم‌هایرمزگذاری کنترل می‌شود و معمولاً به‌ طور نا متمرکز (بدون وابستگی به یک بانک مرکزی) کار می‌ کند. با توجه به تعدد تعاریف و تغییرات در مصادیق رایج رمز ارز این عبارت از نظر حقوقی دقت کافی ندارد. رمز ارز (یا رمزپول، یا ارز رمزپایه) گونه‌ ای پول دیجیتال است که در آن تولید واحد پول و تأیید اصالت تراکنش پول با استفاده از الگوریتم‌های رمزگذاری کنترل می‌ شود و معمولاً به‌ طور نا متمرکز (بدون وابستگی به یک بانک مرکزی) کار می‌ کند. با توجه به تعدد تعاریف و تغییرات در مصادیق رایج رمز ارز این عبارت از نظر حقوقی دقت کافی ندارد.

ویژگی رمز ارز چیست ؟

نخستین رمزارزی که به صورت نا متمرکز شروع به کار کرد بیت‌ کوین است که در سال ۲۰۰۹ توسط شخصی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد. این رمز ارز از الگوریتم اس‌اچ‌ای-۲ برای اثبات کار خود استفاده می‌کند. از آنجا که رمزارزها به صورت نا متمرکز اداره می‌ شوند، قدرت کشورها برای کنترل اقتصاد (که معمولاً از طریق بانک مرکزی اعمال می‌شود) را تضعیف می‌ کنند. این امر توسط برخی از دوست‌ داران رمز ارزها یک ویژگی مثبت تلقی می‌شود، اما توسط برخی از دولت‌ ها یک ویژگی منفی محسوب می‌ گردد. همچنین ماهیت رمز نگاری‌شدهٔ تراکنش‌های مبتنی بر رمز ارز باعث می‌شود که ردگیری این تراکنش‌ها دشوار یا غیرممکن باشد که این امر به عقیدهٔ برخی منتقدین زمینه‌ ای مناسب برای استفاده از رمزارزها جهت پولشویی را فراهم می‌کند.

 374 total views,  2 views todayیک نظر اضافه کنید