ارز دیجیتال XRP چیست؟ ریپل

ارز دیجیتال XRP توسط جید مک کالب ساخته شد و توسط آرتور بریتو و دیوید شوارتز تکمیل شد که سپس به رایان فاگر که در سال ۲۰۰۵ به عنوان یک سرویس مالی برای ارائه گزینه های پرداخت مطمئن برای اعضای یک جامعه آنلاین از طریق یک شبکه جهانی نزدیک شده بود ، نزدیک شد. Fugger سیستمی به نام OpenCoin را توسعه داده بود که به ارز دیجیتال XRP یا ارز دیجیتال ریپل تبدیل می شد. این شرکت همچنین نوع ارزهای دیجیتالی خود را به عنوان XRP به روشی مشابه بیت کوین ایجاد کرد و از ارز استفاده کرد تا موسسات مالی بتوانند با هزینه های ناچیز و زمان انتظار ، پول را منتقل کنند.

آزمایشگاه های ارز دیجیتال ریپل به عنوان اصلی ترین عاملان کد در سیستم تأیید اجماع در پشت ریپل ادامه یافت ، که می تواند “با شبکه های موجود بانکها ادغام شود.” از سال ۲۰۱۳ ، این پروتکل توسط تعداد فزاینده ای از موسسات مالی تصویب شده است تا “[پیشنهاد] گزینه جایگزینی برای واریز ” برای مصرف کنندگان باشد. در دسامبر سال ۲۰۱۴ ، آزمایشگاه های ارز دیجیتال ریپل با خدمات پرداخت جهانی Earthport ، ترکیب نرم افزار ریپل را با سیستم خدمات پرداخت Earthport آغاز کردند. این همکاری اولین استفاده از شبکه پروتکل XRP را مشخص کرد. در ۲۹ دسامبر سال ۲۰۱۷ ، XRP به طور خلاصه دومین cryptocurrency بزرگ با سرمایه در بازار ۷۳ میلیارد دلار درآمد.

ارز دیجیتال XRP

در ماه مه ۲۰۱۸ یک دادخواست طبقاتی علیه Ripple تشکیل شد “با این ادعا که منجر به ایجاد یک طرح جمع آوری صدها میلیون دلار از طریق فروش ناموجود توکن های XRP خود شده است. [ایجاد] میلیارد ها سکه” خارج از هوای نازک “و سپس سود آن فروش آنها در “آنچه در واقع یک عرضه اولیه سکه بی پایان است” به مردم عرضه می شود.

اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که ارز دیجیتال XRP هم یک پلتفرم است و هم یک ارز این فناوری بیشتر به دلیل شبکه‌ی پرداخت دیجیتال‌اش شناخته‌شده است اما دارای کریپتوکارنسی مختص به خود نیز هست. پلتفرم Ripple یک پروتکل به‌صورت متن‌باز است که به‌منظور انجام تراکنش‌های سریع و ارزان طراحی شده است. ریپل به‌جای استفاده از سیستم ماینینگ بلاک چین، از یک مکانیزم اجماع از طریق گروهی از سرورها برای تأیید معاملات اش استفاده می‌کند.

تراکنش‌های ripple در عرض چند ثانیه تأیید می‌شوند و هزینه‌ی بسیار کمی دارند (در مقایسه با بیت کوین که تائید معاملاتش زمان بیشتری طول می‌کشد و هزینه‌های بالایی را نیز شامل می‌شود). ارز دیجیتال XRP یا ریپل قطعاً قصد دارد تا بر تمام معاملات بین‌المللی در سراسر جهان تسلط داشته باشد. این پلتفرم نه‌ تنها ارز مخصوص به خود یعنی همان ریپل ( ارز دیجیتال XRP) را دارد بلکه به همه‌ی افراد این امکان را می‌دهد تا از طریق این پلتفرم، ارز دیجیتال XRP خود را در RippleNet ایجاد کنند.

ارز دیجیتال ریپل

ارز دیجیتال XRP یا (Ripple) یک شرکت بزرگ واقع در سانفرانسیسکو آمریکاست که برای بانک‌ها و نهادهای مالی، محصولات مالی غیرمتمرکز می‌سازد. هدف ارز دیجیتال XRP یا ارز دیجیتال ریپل این است که بتواند انتقال پول بین بانکی و بین‌المللی را سریع‌تر، ارزان‌تر و غیرمتمرکز‌تر کند که البته این هدف تا حد زیادی محقق شده است و اکنون بانک‌ها و شرکت‌های مالی بزرگی برای انجام انتقال‌های پولی خود از محصولات ارز دیجیتال ریپل استفاده می‌کنند.

ریپل چند محصول گوناگون برای بانک‌ها و موسسات مالی طراحی کرده است که فقط یکی از آن‌ها با ارز دیجیتال XRP کار می‌کند. بنابراین، شما وقتی XRP می‌خرید، روی یکی از محصولات شرکت ریپل سرمایه‌گذاری کرده‌اید نه خود ripple

ریپل با نماد اختصاری XRP یک شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۴۱.۱ میلیارد دلار، در رتبه ۷ بازار قرار داشته و سهم ۲.۴۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از ripple در این لحظه با قیمت ۰.۸۸۹۷۳۸ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۴,۱۹۵ تومان معادل ۲۱,۵۲۷ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳.۸۹ میلیارد دلار است.

قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۴.۷۹% افزایش یافته است. بالاترین قیمت ریپل در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۶(07 January 2018) معادل ۳.۳۷ دلار بوده که همینک %۷۳.۶۵ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش ریپل ۴۶.۱۹ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱۰۰ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن ارز دیجیتال ریپل معامله می‌شود، صرافی Kraken با سهم %۱۴.۱۵ از حجم معاملات روزانه ارز دیجیتال ریپل است.

 394 total views,  2 views todayیک نظر اضافه کنید